“Славне місто Львів”.

1

У 2016 році в Україні відзначать кілька знаменних круглих дат. Вони будуть пов’язані і зі славними іменами, і з важливими явищами, що чинять серйозний вплив на українську історію та культуру. У списку ювілеїв не тільки події, що сталися у відносно недалекому минулому, але і кілька фактів, що мали місце в глибоку давнину, тисячу і більше років тому. Завдяки літописним джерелам вони назавжди вписані в історію сучасної України, їх можна зазначити, згадати і відчути спадкоємність поколінь.

У самого мальовничого і романтичного міста Західної України у 2016 р. свято – назву міста було вперше згадано в історичних хроніках від 1256 р., тобто рівно 760 років тому.

Перша письмова згадка про Львів була знайдена у Галицько-Волинському літописі і датується вона 1256 роком, коли навесні сталася у місті Холмі пожежа (тепер територія Польщі) – така велика, що, за словами літописця, її було видно аж зі Львова. Звичайно, що поселення на території Львова було й раніше. Археологи стверджують, що ще 20 тисяч років тому. Але своє літочислення місто веде від першої документальної згадки.

На честь цієї події учні нашої школи влаштували невеличкий концерт, адже так люблять славний Львів!

BpYEBmUftEc

Я думала, що виступ триватиме приблизно годинку…і що ви думаєте? Я помилилась…адже насолоджувалась талантами діток до трьох годин часу!

dpgJhZD5qaQ

RoDJFWN5i0k

Львів – місто легенд. Тут кожен дворик, кожен будинок та кожна вулиця дихають власними, неповторними легендами, які тягнуться ще з часів Середньовіччя. Варто лише день провести в цьому місті і це вже теж легенда. Нашим діткам вдалось нас перенести у минуле нашого міста. Учні під час виступу співали, танцювали, показували акторську майстерність та врешті- решт перенесли нас у минулу епоху!

gBgEcrbgW9s

RX5lyzZEL48

Львів – місто звуків. Саме тут можна почути шум дощу, який вмиває львівську бруківку, музику дзеленчання старенького трамваю, муркотіння львівських кішок навесні та древній дзвін годинника ратуші.

9157llrIkuw

Саме тут сіра буденність розмальовується колоритом звуків львівських музик, яких не можна оминути, не зупинившись на хвилину і не прислухавшись до них. Серед наших діток теж є майбутні співаки!

9id4aShJoNk

Львів вабить своєю неповторністю, своїм живим стилем та особливим колоритом кожної з його вуличок. Львів приховує багато таємничих та загадкових споруд, які доповнюють одна одну. Театри, історичні будівлі, пам’ятники, музеї, кав’ярні, палаци, парки – все це матеріальна незамінна цінність міста.

А духовна приховується у кожному елементі Львова – запах кави, привітність львів’ян, шелест листя дерев, «подих» міста та живий дух історії, що наповнює кожну стародавню споруду.

crop_147911352_Bn5Z

Чи бачили Ви колись кавові сни? Ці сни родом з міста-батька кавовових феєрій – зі Львова. Тут вони стають реальністю. Історія кави по-львівськи розпочалася ще за австрійської доби кінця 18 століття, коли у місті почали де-не-де з’являтись цукерні та кав’ярні. Там заможні мешканці міста могли скуштувати і насолодитися цим чорним напоєм та приєднатись до ритуалу з історією понад 500 років. З часу своєї появи, кава ставала все популярнішою у різних колах суспільства, і дуже скоро увесь Львів захворів кавоманією, яку вже, мабуть, неможливо вилікувати. Власники каварень розважали відвідувачів вечірніми концертами, танцями, і саме там можна було почути найсвіжіші та найпікантніші плітки… У кав’ярнях часто збиралась творча молодь Львова, увіковічнюючи  любов до цього напою в своїй творчості. Каві присвячено чимало віршів, пісень і легенд, які лише додають цьому напою містичності.

crop_147910709_CjUjRO

 

crop_147910776_vJYk2

crop_147911055_d8k9uZd

З часу своєї появи, кава ставала все популярнішою у різних колах суспільства, і дуже скоро увесь Львів захворів кавоманією, яку вже, мабуть, неможливо вилікувати. Власники каварень розважали відвідувачів вечірніми концертами, танцями, і саме там можна було почути найсвіжіші та найпікантніші плітки… У кав’ярнях часто збиралась творча молодь Львова, увіковічнюючи  любов до цього напою в своїй творчості. Каві присвячено чимало віршів, пісень і легенд, які лише додають цьому напою містичності.

crop_147911028_JEx8eE

Львівський батяр – відчайдух, чия енергія і сила під’юджували його на численні жарти, авантюри і бійки та любовні романи. Батяри не знали ні в чому міри, саме тому вони були постійними клієнтами поліцейської дільниці, або й в’язниці, яку називали «фудрігарнею». Як правило, батяри потрапляли в фудрігарню за бійки з кримінальними злочинцями, яких батяри не любили, і називали «Кіндери» (з німецької – діти) і постійно з ними билися. Траплялися і досить кумедні випадки. Батяр говорив присутнім, що «має в дупі найяснішого цісаря Франца Йосифа». Його, звісно ж, заарештували, та суд не наважився занести такий склад злочину до протоколу. Отже батяра саджали до в’язниці за розголошення «неправдивих відомостей про місцезнаходження Його Цісарсько-Королівської Величності».

Більша частина львівських батяр були жителями передмість, синами ремісників, м’ясників. Вони зустрічалися по шинках та біля закладів для народних забав, які відкривали власники місцевих броварень. Батярські розваги були невибагливими: танці і багато пива та горілки. Найбільше таких закладів було біля Високого Замку: район Підзамче та Верхній Личаків – традиційні райони львівського самогоноваріння. Випивали батяри багато, хоча рідко були п’яницями. Горілку батяри називали «калюжа», «загар», «Бачевський». Пити на батярській гварі – «цьмакати», звідси й термін «п’яний» – «зацьмаканий». Закушували батяри сальцесоном, кишкою (кров’янкою), ковбасками, курили переважно «розтоптані» цигарки подібні до сучасної «Ватри».

Доречі виступали не лише учні але і вчителі та вихователі! Надзвичайно красиве поєднання!!!

zEx7gzho65o

Uvfoa0BQvkc

Львів насичений своєю історією тому учні також зазначили декілька основних дат для нашого міста, пов`язаних з першими винаходами.

SsvHXsSLNJA

aZArHHrL-gk

L0R8jnwPmdA

І звісно як ж не пофотографуватись будучи такими красивими)

d9q018hSAvg

JTcprFN7ahw

4NgWcoAAQOk

14r566F1xoo

Місто із запахом кави та шоколаду», «Місто серед дощів», «Серце Галицької землі», «Маленький Париж», «Український Лондон», «Культурна столиця Європи», «Місто Лева» – це все імена та епітети справжнього галицького міста під назвою Львів.

Не забувайте історію свого міста, адже воно таке прекрасне!

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *